Parafia Świętego Andrzeja Apostoła w Restarzewie

Nabożeństwa

Ogłoszenia Parafialne

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej

2. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas Nabożeństw czerwcowych, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.
W tygodniu o godzinie 1830 a w niedzielę po mszy św. o godzinie 1200. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy
i nieprawości.

3.W dniu 11 czerwca będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała
i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym tj. 800, 1000, 1200. Po mszy św. o godzinie 1200 procesja do czterech ołtarzy.
O dekoracje prosimy następujące miejscowości.

I ołtarz – przy posesji p. Stępnik, – Klęcz, Łazów nad rzeką i przy szosie.

II ołtarz – przy skrzyżowaniu na cmentarz (Krzyżu) – Restarzew Poduchowny

III ołtarz – przy organistówce – Restarzew Środkowy

IV ołtarz – przy kościele – Zagrodniki, Korablew.

Prosimy o zaangażowanie się całej parafii w ubieranie ołtarzy. Do udziału w procesji zapraszamy Ochotnicze Straże Pożarne, asystę, dzieci komunijne do sypania kwiatów oraz wszystkich Parafian.

Zgodnie z poleceniem Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego – w związku obecnie obowiązującymi
w Polsce zasadami bezpieczeństwa nałożonymi na społeczeństwo w trosce o nasze zdrowie – który uprzejmie informuje, że procesje Bożego Ciała mogą być organizowane w tradycyjnej formie, przy jednoczesnym zachowaniu zaleceń sanitarnych to znaczy: maksymalnie 150 uczestników i dwumetrowe odległości między nimi.

4. W dniu 13 czerwca wspominamy Matkę Bożą Fatimską. W kościele będzie sprawowane Nabożeństwo Fatimskie o godz. 2000.

5.Wtorek 9 czerwca o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie dzieci komunijnych. Obecność obowiązkowa przy zachowaniu zaleceń sanitarnych ( maseczki)

,,Powołanie jest doprawdy skarbem, który Bóg umieszcza w sercu pewnych osób, które powołał, by poszły za Nim, obierając szczególny stan życia.”

( Papież Franciszek)